GERİ DÖN

Ders Öğretim Planı


Dersin Kodu Dersin Adı Dersin Türü Yıl Yarıyıl AKTS Kredi
EBNF404 Bir firmada kadrolu çalışmak (+Rapor) Seçmeli Ders Grubu 4 8 30.00 12.00

LisansBir firmada kadrolu çalışmak olarak verilen IMU dersi, öğrencilere hali hazırda çalışmakta oldukları bir yiyecek içecek sektöründe faaliyet gösteren firmada bilgi ve becerilerini kullanabilecekleri ve geliştirebilecekleri bir çalışma ortamını değerlendirme fırsatı sunar. Bu ders, öğrencilerin ürün tasarlama, hazırlama, sunma ve yapılan uygulamaların, dokümantasyon ve sunumdan müşteriye kadar olan tüm aşamalarına katılmalarına olanak sağlar. Öğrencilerin dersi başta kendi kazanımları olmak üzere firmaya katkı ve okul yeterlilik kriterlerine göre tamamlamaları zorunludur.


Dr. Öğr. Üyesi Esin BALTACI


1 Üniversitede edinilen mesleki becerilerini ve bilgilerini profesyonel bir ortamda kullanabilir, geliştirebilir ve dönüştürebilir.
2 Gastronomi ve mutfak sanatlarının mutfak pratiği hakkında bilgi sahibi olur.
3 Profesyonel/akademik çalışma ortamında performans sergileyerek becerilerini geliştirir.
4 Profesyonel ve akademik çalışma ortamlarında kullanılan raporlama ve sunum teknikleri hakkında bilgi ve deneyim kazanır.

Birinci Öğretim


Öğrenciler, İMU'ya kayıt yaptırmadan önce zorunlu katılım gerektiren tüm dersleri almalıdır.


Öğrencilerin 8.yarıyıl öncesindeki tüm derslerini tamamlamış olması önerilir.


Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda çalışmalarına yer veren kapsamlı bir değerlendirme raporu sunar. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar; dönem içi ve sonu teslimi olmak üzere teslim eder.


Hafta Teorik Uygulama [OgretimYontemVeTeknikleri] [OnHazirlik]
1 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
2 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
3 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
4 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
5 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
6 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
7 Ara rapor sunumu
8 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
9 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
10 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
11 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
12 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
13 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
14 Haftalık çalışma raporu Öğrenci mesleği ile ilişkili birim/kurum/kuruluşlarda, tam zamanlı olarak çalışır. Gün içindeki mesleki faaliyetlerini içeren bir raporu haftalık olarak hazırlar.
15 Final Sınavı ve SunumYarıyıl (Yıl) İçi Etkinlikleri Adet Değer
Ara Sınav 1 100
Toplam 100
Yarıyıl (Yıl) Sonu Etkinlikleri Adet Değer
Final Sınavı 1 100
Toplam 100
Yarıyıl (Yıl) İçi Etkinlikleri 40
Yarıyıl (Yıl) Sonu Etkinlikleri 60

Zorunlu 70 iş günü


Etkinlikler Sayısı Süresi (saat) Toplam İş Yükü (saat)
Ara Sınav 1 186 186
Final Sınavı 1 186 186
Uygulama/Pratik 70 4 280
Rapor Hazırlama 14 1 14
Performans 14 6 84
Toplam İş Yükü (saat) 750

ÖÇ 1
ÖÇ 2
ÖÇ 3
ÖÇ 4
* Katkı Düzeyi : 1 Çok düşük 2 Düşük 3 Orta 4 Yüksek 5 Çok yüksek